۷ باور نادرست درباره ویدئو کنفرانس

هزینه بالا
هر چند این باور که سیستم های تصویری و سیستم های کنفرانس قدیمی بسیار پر هزینه بوده است، درست می باشد اما باید این نکته را مورد توجه قرار دهیم این باور در مورد تمام تکنولوژی های ویدیو کنفرانس صدق نمی کند. کاربران با آگاهی از اینکه سیستم ویدئو کنفرانس بسیار انعطاف پذیر و با کیفیت است این نکته را درک می کنند که هزینه ای را که صرف خرید تجهیزات ویدئو کنفرانس نموده اند نابجا نبوده است.
همچنین خریداران هوشمند به این نکته توجه کنند که خرید سیستم ویدیو کنفرانس با کیفیت بالا و مدل جدید از نظر صرفه جویی در زمان و هزینه در جایگاه خود پاسخگو خواهد بود.

کاربرد پیچیده
در واقع باید به این نکته توجه داشت که سهولت استفاده از ویدئو کنفرانس یکی از نکات مهم در این زمینه است. اگر راه حل ارائه شده برای کاربران بسیار پیچیده و مدیریت آن برای متخصصان IT مشکل باشد بدون شک سرمایه گذاری در این مورد به هدر خواهد رفت. در نتیجه “سهولت استفاده” یکی از فاکتورهای اصلی در بکارگیری تکنولوژی ویدیو کنفرانس است و تا جایی که می توان باید از پیچیدگی اجتناب کرد. تجهیزات ویدئو کنفرانس باید به گونه ای باشد که به آسانی بتوان کاربران جدیدی را در جلسات به آن افزود و بتوان به کامپیوتر شخصی، مکینتاش و موبایل متصل شد.

کنفرانس صوتی به اندازه کافی موثر است
اگر شرکت شما فقط متکی بر برگزاری کنفرانس های صوتی باشد باید این نکته را مورد توجه قرار داد که ۹۳ درصد انتقال اطلاعات، غیر کلامی و  از راه حرکات دست و حالات چهره است بنابراین به همین میزان از قدرت انتقال برخی مفاهیم کاسته می شود. تکتولوژی هایی مثل سیستم ویدئو کنفرانس با کیفیت HD این اطمینان را به شما می دهد که کوچکترین بخش از اطلاعاتی که قصد انتقال آن را دارید از بین نمی رود. ویدئو کنفرانس باعث می شود توان کنترل همه موارد در انتقال پیامتان را داشته باشید.

وب کنفرانس مثل ویدئو کنفرانس است
وب کنفرانس مبتنی بر نرم افزار است و نیازی به پهنای باند زیاد ندارد و نیز تجهیزات خاصی هم احتیاج ندارد. اما این موارد باعث نمی شود که از ویژگی های منحصر به فرد سیستم ویدیو کنفرانس بگذریم چرا که وب کنفرانس در کنار سهولت استفاده ای که دارد در مورد خدمات برای کاربران و کیفیت تصاویر دچار ضعف و کاستی هایی است. ویدیو کنفرانس با کیفیت HD منحصرا برای استفاده در جلسات تجاری و شرکت ها برای انجام امور اداری و کنفرانس های مهم در نظرگرفته شده است.

شما نیاز به ارتباط اینترنتی خاصی دارید
این موضوع صحت ندارد چرا که شما می توانید ویدئو کنفرانس با کیفیت HD را با اینترنت عمومی و معمولی که در اکثر مکان ها موجود است، منتقل کنید. امکان دارد در برخی موارد کیفیت تصاویر و عکس ها به دلیل حجم بالای استفاده کاربران پایین بیاید اما سیستم های ویدئویی می تواند با این شرایط سازگار شود و یک مکالمه طبیعی رو در رو را ایجاد نماید.

مدیریت و به کار گیری این سیستم ها مشکل است
در دنیای مجازی امروز با پیشرفت های صنعتی که صورت گرفته از کامپیوتر تا موبایل ناگزیر به استفاده از زیر ساخت های ویدئویی برای سهولت کار متخصصان IT هستیم. ارتباطات ویدئویی از اتاق های کنفرانس به فضاهای مجازی گسترش یافته است. چشم انداز جدیدی که در فضای مجازی پیش روی متخصصان قرار گرفته باعث سهولت در مدیریت فضای ارتباطات ویدئویی شده است. مدیریت این فضا با بهره گیری از امکانات گسترده سرور ها به سادگی امکان پذیر شده است.

ارتقای سیستم ویدیو کنفرانس پر هزینه است
استفاده از نرم افزارهای ویدئو کنفرانس در گوشی های هوشمند، تبلت ها و کامپیوترهای شخصی بسیار گسترده شده است. در یک ظرفیت ثابت ارتقای سیستم از خرید آن بسیار کم هزینه تر است. به عنوان مثال اگر برای پخت یک کیک به دو تخم مرغ احتیاج داریم خرید دو تخم مرغ بسیار به صرفه تر از خرید یک شانه تخم مرغ است. به همین صورت خرید سیستم ویدئو کنفرانس با امکاناتی که امروز شرکت شما به آن احتیاج دارد و ارتقای آن در زمان لازم بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.