پروژه نصب ویدئو کنفرانس در شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری بتاء

خلاصه پروژه نصب ویدئو کنفرانس در شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری بتاء
استان هرمزگان با وسعت شصت و هشت هزار و چهارصد و هفتاد و پنج کیلومتر مربع در جنوب ایران واقع شده است. استان هرمزگان با بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ کیلومتر مرز دریایی و به واسطه قرار داشتن صنایع بزرگ در این استان و استانهای تولیدی کشور و همچنین برخورداری از زیر ساخت های مناسب خطوط مختلف حمل و نقل و اتصال به شبکه بین المللی راه آهن، هوایی و جاده تاریخی ابریشم، بیشترین نقش در صنعت حمل و نقل را ایفا نموده و با بیش از ۸۰ بندر معروف جهان از طریق ۳۵ خط برتر کانتینری دنیا تبادل کالا و مراوده بازرگانی دارد. بدین جهت برای برقراری ارتباط موثر با همتای خود در استان تهران به ویدیو کنفرانس نیاز داشتند و کارشناسان شرکت مهندسی نوآوران تحقیق، راه کار ویدیو کنفرانس Full HD را در اختیار این شرکت دریایی قرار دادند.

به همین منظور گفتگویی در جهت نصب و راه اندازی سیستم ویدئو کنفرانس با مدیر این پروژه داشته ایم.

لطفا چگونگی آشنا شدن این شرکت با شرکت مهندسی نوآوران تحقیق را توضیح دهید.
این شرکت با سرچ اینترنتی که انجام دادند و با توجه به رتبه بالایی که شرکت نوآوران تحقیق نسبت به سایر شرکت های مهندسی به لحاظ کیفیت محصول داشتند و سابقه درخشان به عنوان بزرگترین شرکت اجرایی در پروژه های ویدیو کنفرانس کشور، سیستم ویدئو کنفرانس خود را به شرکت مهندسی نوآوران تحقیق سفارش دادند.

ویدیو کنفرانس چه کمکی به بهینه سازی اهداف این شرکت کرده است؟
با توجه به سختی رفت و آمد پرسنل از بندر شهید رجایی، راه کار های ویدئو کنفرانس این سختی را مرتفع نموده است و  مسئولین این شرکت تنها با اتصال به اینترنت می توانند ارتباط صوتی و تصویری با کیفیت Full HD را با دیگر همتای خود برقرار کنند.

تجهیزات ویدئو کنفرانس که برای این شرکت دریایی در نظر گرفته شده شامل چه ابزاری می باشد؟

  • ۱ دستگاه ویدیو کنفرانس Lifesize (لایف سایز) سری سخت افزاری ۲۲۰، مدل Express
  • ۱ دستگاه Codec
  • ۱ دستگاه Camera 10X
  • ۱ دستگاه Micpod

چه مدتی طول کشید تا اجرای پروژه نرم افزار ویدئو کنفرانس عملی گردد و چه کسانی تحت آموزش قرار گرفتند؟
فرایند اجرای این پروژه ۲ روز بطول انجامید و به مدیران روابط عمومی و فناوری اطلاعات آموزش های لازم داده شد.

ویژگی سیستم ویدئو کنفرانس شرکت مهندسی نوآوران تحقیق بر دیگر شرکتها در چیست؟
از ویژگیهای مهمی که می توان اشاره کرد، کاربری آسان این دستگاه به همراه قابلیت های پیشرفته و خدمات پس از فروش واقعی است که باعث شده تا شرکت نوآوران تحقیق متمایزی از سایر شرکت ها باشد.

سخن پایانی
ویدئو کنفرانس لایف سایز (Lifesize) امکان ارائه محتوا (فایل های PDF,Word,PowerPoint,video,Image) از دستگاه های رایج ارتباطی از جمله لپ تاپ، تبلت و موبایل را به طریق وایرلس به صورت بی سیم فراهم می کند.