پروژه سازمان بهزیستی کل کشور

مقدمه
سازمان بهزیستی کل کشور در سال ۱۳۵۹ از ادغام ۱۶ سازمان، نهاد، موسسه و انجمن در کشور تشکیل شد. این سازمان دارای ۲۵ هزار پرسنل در سطح کشور در بخش دولتی و ۲۰۰ هزار پرسنل در بخش وابسته به دولت است.
به دلیل گستردگی این سازمان در سطح کشور، نیاز به برقراری ارتباطات سریع و با کیفیت بین واحد ها در این سازمان امری حیاتی به شمار می رود. این شرکت تا سال ۱۳۸۹ برای برقراری ارتباطات در سطح کشور از روش حضوری استفاده می کرد، اما این روش متحمل صرف هزینه و اتلاف وقت مدیران در سفر های طولانی با ریسک بالا بود. از این رو این سازمان تصمیم به راه اندازی سامانه ویدئوکنفرانس گرفت و جستجو برای یافتن یک سیستم ویدیو کنفرانس که هم دارای کیفیت و کارایی لازم و هم دارای پشتیبانی و نمایندگی در سطح کشور باشد، آغاز شد.

شرکت نوآوران تحقیق
شرکت نوآوران از سال ۱۳۷۴ تا کنون از شرکت های پیشرو در خصوص ارائه تکنولوژی های ارتباطی و آموزشی در کشور بوده است و پیشینه موفق شرکت و همکاری با ۱۰۰۰۰ سازمان دولتی و خصوصی و همچنین نمایندگی کمپانی شناخته شده LifeSize در کشور، باعث شد وظیفه مهم برقراری ارتباط بین کلیه واحدهای سازمان بهزیستی در سطح کشور به شرکت نوآوران سپرده شود.

فرآیند کار
بلافاصله پس از اعلام نیاز سازمان بهزیستی کشور، تیم متخصصان شرکت نوآوران در واحد ویدئو کنفرانس شروع به بررسی وضعیت و تجهیزات مورد نیاز برای اجرای این پروژه وسیع کردند و با انجام راه اندازی آزمایشی ویدئوکنفرانس بر روی بستر سازمان بهزیستی و دریافت تاییدیه فنی از طرف اداره فناوری اطلاعات، در طی فقط ۲۰ روز، کلیه فرایند طراحی، پیاده سازی و اجرای کامل پروژه در سطح کشور انجام شد.

خانم الله یاری، مدیر فناوری اطلاعات سازمان بهزیستی کشور:
استفاده از ویدئو کنفرانس لایفسایز بر خلاف سیستم کنفرانس قبلی که از آن استفاده می کردیم، باعث شد بتوانیم با کیفیت و سهولت هر چه بیشتر با مراکز مختلف سازمان بهزیستی در سطح کشور ارتباط برقرار کنیم.

چشم انداز
هم اکنون حدود ۵ سال از اجرای طرح ویدئوکنفرانس سازمان بهزیستی می گذرد و نتیجه این همکاری برقراری ارتباط ویدئویی بین ۳۲ نقطه از واحدهای سازمان بهزیستی در سطح کشور می باشد.
شرکت مهندسی نوآوران تحقیق افتخار می کند که در این ۵ سال همواره در کنار سازمان بهزیستی کشور حضور داشته و کلیه نیازهای پشتیبانی های فنی و خدماتی را عرضه کرده است.