پروژه دانشگاه پیام نور

مقدمه
دانشگاه پیام نور در سال ۱۳۶۷ پس از تجمیع امکانات دانشگاه آزاد ایران و ابوریحان بیرونی، به عنوان تنها دانشگاه آموزش باز و از دور در ایران تاسیس شد. این دانشگاه در حال حاضر دارای ۴۹۵ مرکز و واحد در سراسر کشور است که به شکل استانی در ۳۲ استان کشور ساماندهی شده‌اند و نیز دارای یک مرکز برون مرزی تحت نام دفتر برنامه ریزی و هماهنگی مراکز بین‌الملل است که در سازمان مرکزی مستقر می‌باشد. تعداد اعضای هیات علمی این دانشگاه در رشته‌های مختلف بالغ بر ۳۸۰۰ نفر و تعداد دانشجویان بالغ بر ۸۵۰ هزار نفر است.
نیاز به برگزاری جلسات هفتگی میان واحد مرکزی و واحدهای دانشگاهی تابعه، ایجاب می‌کرد که روسای دانشگاه‌ها، مدیران گروه و کارشناسان رشته‌های دانشگاهی مختلف جهت برگزاری جلسات، سفرهای مدوام داشته باشند که این خود علاوه بر تحمیل هزینۀ سفر بر دانشگاه باعث می‌شد که این عزیزان ناچار به ترک محل کار خود شده و مراجعات روزانه به آنان بی پاسخ بماند. دانشگاه پیام نور تصمیم گرفت با به خدمت گرفتن تکنولوژی و راه اندازی ویدئو کنفرانس نیاز به حضور فیزیکی در جلسات را حذف نماید.

اجرای پروژه راه اندازی ویدئو کنفرانس در دانشگاه پیام نور
پس از دریافت دمو از شرکت‌های مطرح عرضه کنندۀ تجهیزات ویدئو کنفرانس و ارزیابی خدمات و محصولات آنان، ویدیو کنفرانس شرکت نوآوران تحقیق با برند لایف سایز توسط این دانشگاه انتخاب شد. این پروژه در سال ۸۹ کلید خورد و تاکنون بیش از ۷۰ واحد دانشگاهی پیام نور با خرید سیستم ویدئو کنفرانس از شرکت نوآوران تحقیق به امکانات ویدئو کنفرانس مجهیز شده و سفارشات ویدیو کنفرانس این دانشگاه همچنان در جریان می‌باشد.
در حال حاضر این دانشگاه دارای بزرگترین شبکۀ ویدیو کنفرانس میان مراکز آموزشی در کشور می‌باشد.

تجهیزات ویدئو کنفرانس نصب شده در هر یک از واحدهای دانشگاه پیام نور

  • کدک سخت افزاری LifeSize Express 200
  • دوربین LifeSizePTZ 4X Optical Zoom
  • میکروفن LifeSize Micpod & Phone

خدمات پس از فروش جهت سیستم ویدئو کنفرانس
همانطور که می دانید رضایت مشتریان و خریداران این گونه تکنولوژی ها در دو سال اول امری بدیهی است و ارزش چندانی نخواهد داشت،  ولی در حوزه خدمات پس از فروش، رضایت مشتریان از انتخاب و خرید خود پس از گذشت چند سال دارای ارزش بوده و خرید مجدد می تواند تائیده معتبر از خدمات و برند انتخابی باشد.
با توجه به نگرش شرکت نوآوران در جهت فراهم نمودن محصول با کیفیت و بهترین خدمات پس از فروش برای مشتریان گرانقدر خود، دانشگاه پپام نور از تجهیزات ویدئو کنفرانس شرکت نوآوران رضایت کامل دارد.
آخرین خرید این دانشگاه در سال جاری برای ۲ دستگاه ویدئو کنفرانس در واحدهای این دانشگاه در تهران انجام شده است.