ویدئو کنفرانس چیست؟

ویدئو کنفرانس چیست

ویدئو کنفرانس یک تکنولوژی ارتباطی است که صدا و تصویر را یکپارچه سازی می کند و امکان ایجاد ارتباط برای افراد را در هر جای دنیا به گونه ای فراهم می کند گویا آنها در یک اتاق و کنار هم نشسته اند. از سیستم ویدئو کنفرانس می توان برای ارتباط همزمان بین دو یا چند نفر استفاده کرد. هر شخص که از ویدئو کنفرانس استفاده می کند بایستی مجهز به یک کامپیوتر، یک دوربین، یک صفحه نمایش و یک سیستم صوتی باشد. همچنین وجود یک راه ارتباطی برای ویدئو کنفرانس لازم است. این راه ارتباطی معمولا اینترنت است ولی همچنین می توان از ارتباط ماهواره ای نیز استفاده کرد.

کاربران ویدئو کنفرانس در مدت ارتباط، می توانند صدا و تصویر را به طور همزمان و با کیفیت عالی داشته باشند گویا این ارتباط دارد در یک اتاق انجام می شود.

کاربردهای ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس در کلیه زمینه ها کاربرد دارد ولی بیشترین کاربرد آن در حیطه تجارت و کسب و کار است، زیرا در این حیطه نیاز به ارتباطات و برگزاری جلسات مکرر احساس می شود و ویدئو کفرانس می تواند یک راه حل ایده آل باشد. زیرا علاوه بر برقراری یک ارتباط واقعی، باعث صرفه جویی در وقت و هزینه رفت و آمد می شود.

برای کاربران ویدئو کنفرانس فاصله معنایی ندارد، مهم نیست شما با همکاران و شرکای کاریتان چقدر فاصله دارید، شما می توانید هر لحظه آنها را در کنار خود داشته باشید.