ویدئو کنفرانس با موبایل در عمل

نتایج ویدئو کنفرانس LifeSize
BBVA، یک گروه مالی برجسته جهانی است که سیستم ویدئو کنفرانس  LifeSize را برای توانمند سازی کارکنان از طریق ارتباطات با ویدئو کنفرانس انتخاب کرده است.
به دلیل پشتیبانی دامنه وسیعی از دستگاه های قابل حمل،  BBVA از LifeSize Clear Sea  برای ارتباط کارکنان  از طریق گوشی های هوشمند، تبلت ها، کامپیوترهای شخصی و مک ها استفاده کرده است.

سازمان

گروه BBVA
BBVA یک گروه خدماتی، مالی و مشتری- محور در سطح جهانی است که در سال ۱۸۵۷ تأسیس شد. این شرکت که مقر اصلی آن در اسپانیا است، بزرگترین مؤسسه مالی در مکزیک است و شعبه های معتبری در آمریکای جنوبی و جنوب آمریکا از کالیفرنیا تا فلوریدا دارد. تجارت گسترده این شرکت تحت تأثیر بازارهای بزرگ است و به تکنولوژی به عنوان یک مزیت رقابتی پایدار و اصلی وابسته می باشد. BBVA  بر حسب نرخ بازده صاحبان سهام و کارایی، در زمره بانک های برجسته منطقه اروپا قرار دارد.
BBVA در زمینه توسعه آموزش مالی و همچنین پشتیبانی تحقیقات علمی و فرهنگی نیز فعالیت دارد. این گروه با چشم اندازی بلند مدت و با بالاترین انسجام کار کرده و بهترین آموزش ها را در این راه به کار می گیرد. BBVA در شاخص های اصلی پایداری فعال می باشد.

چالش ها
به دلیل پراکندگی دفاتر BBVA در ۳۰ کشور، این شرکت همیشه به دنبال راه های مؤثرتری برای برقراری ارتباط، به خصوص با مدیرانی که دائما بین شعبه های مختلف در سفر هستند، بوده است. این شرکت اگرچه قبلا یک زیرساخت ویدئو کنفرانس پیچیده را اجرا کرده بود اما یک جزء حیاتی که کمبود آن همیشه احساس می شد، پشتیبانی موبایل بود. با افزایش تکنولوژی های همراه در جهان مدرن همچون گوشی های هوشمند و تبلت ها، BBVA دریافت که به منظور ادامه روند فعلی، نیاز به یک راه حل ویدئو کنفرانس دارد که بتواند تقریبا هر پلتفرم موبایل از جمله IOS و اندروید را پشتیبانی کند.
تصمیم گیرندگان IT در BBVA شروع به جستجوی یک راه حل برای ایجاد ارتباط ویدئویی با کیفیت HD شدند که همچنین دارای امنیت لازم برای شرکت های مالی باشد.
یکی از مدیران برجسته این شرکت خاطر نشان شده است : ” به نظر ما، ارتباط رو در رو همیشه بهتر از هر روش دیگری است. با استفاده از تجهیزات ویدئو کنفرانس صوتی، شرکت کنندگان ممکن است توجه کافی به موضوع نداشته باشند اما ویدئو کنفرانس آنها را قادر به مشارکت بیشتر و مکالمه پر بارتر می سازد.”

راه حل
پس از ارزیابی راه حل های مختلف ارتباط ویدئویی با استفاده از موبایل،مدیران این شرکت ویدئو کنفرانس LifeSize ClearSea را انتخاب کردند. “مهم ترین چیزی که ما در مورد LifeSize ClearSea به آن علاقمند بودیم پشتیبانی آن از انواع پلتفرم های موبایل بود.” یکی از مدیران می افزاید: ” مصرف کنندگان ما انواع مختلفی از وسایل شامل IOS، اندروید، کامپیوترهای شخصی و مک را دارند، بنابراین، مهم است که راه حل ویدئو کنفرانس ما، با همه آنها قابل استفاده باشد.”
زمانی که تصمیم به استفاده از ویدئو کنفرانس LifeSize ClearSea گرفته شد، Salmeron و تیمش شروع به تجهیز دستگاه های شرکت و همچنین گوشی های هوشمند و تبلت های کارکنان به سرویس گیرنده (client) کردند و نام کاربری و رمز عبور، برای هر فرد ایجاد نمودند. ” برای تیم اجرایی همیشه در سفر ما، پشتیبانی موبایل برای ویدیو کنفرانس یک ضرورت بود و کار با آن باید به اندازه کافی برایشان راحت باشد تا بتوانند از آن بروی دستگاه های خود با نیاز کم به پشتیبانی IT استفاده کنند،” Salmeron می گوید: “ویدئو کنفرانس LifeSize ClearSea اینگونه کار می کند. ناگهان گوشی شما زنگ می خورد و شما می توانید از طریق ویدئو ارتباط برقرار کنید، به همین سادگی.”
از آنجائیکه شرکت BBVA یک مؤسسه مالی معتبر است که هر روز اطلاعات محرمانه را رد و بدل می کند، امنیت موضوع مهمی برای این شرکت است. به دلیل اینکه در LifeSize ClearSea، از طریق ارتباط بین شبکه ای با مخفی نگه داشتن آدرس IP (Built-in NAT) و راه ایمن فایروال (firewall traversal) و تصاویر کدگذاری شده استفاده می شود و همچنین با حفظ درگاه ارتباطی و ویژگی های مسیریابی تماس (call-routing features)، اجراکنندگان مطمئن هستند که مکالماتشان توسط اشخاص دیگر، غیر قابل دسترس می باشد.

نتایج
از دیدگاه IT، Salmeron و تیمش از مدیریت ساده ای که ویدئو کنفرانس LifeSize ClearSea فراهم کرده بود، آگاه بودند. آنها به سادگی می توانند جلسات را برنامه ریزی کرده، از راه دور یک سرویس گیرنده را برای دستگاه یک کاربر دانلود کنند و در زمان نیار به حل مشکل بپردازند. حتی افرادی که از خانه کار می کنند و یا مجبور به سفرهای زیاد می باشند نیز به راحتی می توانند از طریق ویدئو کنفرانس با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
این مدیر ارشد توضیح داد: “به نظر من شگفت آور است که یک راه حل که به لحاظ ویژگی غنی است و بروی دستگاه های مختلفی قابل اجراست، کاربرد و استفاده از آن به این راحتی باشد.”
به دلیل این که این شرکت بدنه اصلی محصولش را بر پایه انسجام، وضوح، شفافیت و دقت بالا اختصاص داده است، استفاده از تکنولوژی ویدئو کنفرانس به مراتب نسبت به سیستم ویدئو کنفرانس صوتی و وب کنفرانس با اهمیت تر می باشد.
” به نظر ما، ارتباط رو در رو همیشه بهتر از هر روش دیگری است. با استفاده از کنفرانس صوتی، شرکت کنندگان ممکن است توجه کافی به موضوع نداشته باشند اما ویدئو کنفرانس آنها را قادر به مشارکت بیشتر و مکالمه پر بارتر می سازد، من به مدت ده سال با تکنولوژی ویدئویی کار کرده ام و می بینم هر روز بیشتر مورد قبول واقع می شود. LifeSize ClearSea  بهترین سرویس گیرنده ویدئو کنفرانس برای موبایل است که تا به حال مشاهده نموده ام.”