نصب و راه اندازی ویدئو کنفرانس لاجیتک group

نصب و راه اندازی ویدئو کنفرانس لاجیتک

در این ویدئو قصد داریم تا نحوه نصب و راه اندازی ویدئو کنفرانس لاجیتک را آموزش دهیم، پس با ما همراه باشید.

اجزای پکیج ویدئو کنفرانس لاجیتک logitech group

ویدئو کنفرانس لاجیتک مدل group شامل یک دوربین ptz که مناسب یک سالن ۱۵ تا ۲۰ نفره است، یک اسپیکرفون که به علت ضعفی که دارد برای یک سالن ۱۵ نفره باید از میکروفون‌های اضافه استفاده شود، یک هاب، آداپتور دستگاه به همراه دو مدل تبدیل و یک ریموت کنترل می‌باشد.

در پکیج ویدئو کنفرانس group دو کابل ۶ پین استفاده شده‌است که شبیه کابل های قدیمی PS2 است که اگر اشتباه نصب شود ممکن است این پین‌ها دچار شکستگی شوند. تهیه این کابل کمی مشکل است زیرا در بازار موجود نیست و باید از خود شرکت لاجیتک تهیه شود که قیمت بالایی دارد.

نصب ویدئو کنفرانس لاجیتک

روی هاب ویدئو کنفرانس گروپ دو پورت ۶ پین وجود دارد یکی به رنگ آبی و یکی به رنگ قرمز، هنگام اتصال کابل‌ها بسیار دقت کنید. اولین کابل  (آبی رنگ )را که به هاب وصل کردید طرف دیگر کابل را به دوربین وصل می‌کنید، در مرحله بعد کابل قرمز رنگ به هاب و سپس به اسپیکرفون وصل می‌شود. بر روی اسپیکرفون ویدئو کنفرانس لاجیتک logitech group علاوه بر پورت ۶ پین دو پورت دیگر برای میکروفون‌های اضافه تعبیه شده‌است.

در ادامه آداپتور دستگاه نیز به هاب وصل می‌شود. و کابل دیگر یک USB است که سر Mini USB به هاب وصل و سر دیگر کابل که  USB به کامپیوتر یا لپتاپ وصل می‌شود. در صورت استفاده از میکروفون‌های اضافه که دارای کابل مخصوص به خودشان است آن‌ها را به اسپیکرفون دستگاه وصل می‌شود.

پس از اتصال کابل‌ها نصب و راه اندازی ویدئو کنفرانس لاجیتک group به پایان رسیده‌است و دستگاه آماده استفاده می‌باشد. همانطور که در ویدئو می‌بینید تصویر کامپیوتر به یک نمایشگر منتقل شده‌است.

دوربین این دستگاه دارای ۲۴۰ درجه چرخش افقی و ۱۲۰ درجه چرخش عمودی می‌باشد. لنز دوربین دارای FUV 90  درجه دارد که امکان اینکه یک زاویه خوب از محیط را پوشش دهد فراهم می‌کند.

برخی مشخصات وبکم Logitech GROUP

  • دوربین Full HD  با فوکوس اتوماتیک
  • زوم ۱۰ (۵X  دیجیتال و ۵X  اپتیکال)
  • قابلیت تعریف ۵ نقطه  preset
  • میکروفون گروهی با برد ۳ متر
  • دارای تکنولوژی بلوتوث و NFC برای ارتباط با موبایل
  • دارای دکمه ها و تنظمیات برای مدیریت تماس
  • سازگار با ویندوز و مکینتاش
  • سازگار با اغلب نرم افزارهای کنفرانس از جمله Skype for Business certified, Microsoft Cortana® certified, Cisco Jabber® and WebEx

منبع: وبسایت شرکت مهندسی نوآوران تحقیق