آینده تکنولوژی و برگزاری جلسات ویدئو کنفرانس حرفه ای

ویدئو کنفرانس

یکی از بهترین نتایج ترکیب ابزارهای هوشمند با سرویس های ابری کمپانی لایف سایز این است که می توان از مسیرهای به روز شده سخت افزاری و نرم افزاری بدون نیاز به نوسازی اساسی زیرساخت ها استفاده کرد. Spicework – یکی از شرکت های پیشرو در زمینه IT – براساس نظرسنجی IT2018 اعلام کرده است که به سبب افزایش روز افزون استفاده از موبایل و پتانسیل همکاری بیشتر بین قاره ای، بودجه های مبتنی بر خدمات ابری نیز رو به افزایش است- پیش بینی افزایش شدید ۱۹% در بودجه های IT درحال تحقق یافتن است!
شرکت لایف سایز با بیش از ۲۰ سال تجربه در کسب توسعه محصولات و تیم مبتکری که بی وقفه در مورد آینده تکنولوژی ویدئو کنفرانس در حال تحقیق می باشند و همچنین از شرکت هایی که تصمیم به سرمایه گذاری در این بخش گرفته اند؛ حمایت می کند.
در ادامه لیستی از چند روند تکنولوژیکی که در سال ۲۰۱۸ قابلیت به روز شدن دارند؛ مطرح شده است:
رزولوشن K
اتاق کنفرانس با کمک دوربین های با رزولوشن K بسیار پیشرفته که به عنوان یکی از دوربین ها با بهترین رزولوشنی که تاکنون دیده شده شناخته می شود، کم کم به یکی از بخش های اصلی برگزاری جلسات موفق تبدیل می شود. این تکنولوژی پیشرفت قابل توجهی در محیط های خانگی در TVها و CVها داشته است؛ اما هرچه تعداد رقبا در این زمینه بیشتر می شود، رزولوشن ویدئو با کیفیت بالاتر در مکانهای اداری به عنوان یک استاندارد شناخته می شود.
بینایی ماشینی
با ابتکار نصب دوربینهای هوشمندتر در محل کار، این چشم های موجود در محیط اداره می توانند داده های بسیار مهمی را برای کمک به فهم اینکه چطور می توان جلسات را با موفقیت اداره کرد – تقریبا شبیه تحلیل احساسات مورد استفاده در مکالمات – در اختیار ما قرار دهند. معمولا فقط یک دوربین در اتاق کنفرانس نصب می شود که نمی تواند اطلاعات کاملی در مورد اینکه اتاق به چه شکل است و چه حسی ایجاد می کند؛ بدست بدهد.  برای جلسات بزرگتر، از چند دوربین با بینایی ماشینی استفاده می شود تا وضعیت اتاق مشخص شود: آیا افراد درگیر جلسه شده اند؟ آیا فردی خوابیده است؟ چه چیزی روی تخته هوشمند نوشته شده است؟ و البته داده های بسیار مفیدی برای بهبود در وضعیت جلسات فراهم می آورد.
هوش مصنوعی (AI) / یادگیری ماشینی
روشهای ویدئو کنفرانس  مبتنی بر سیستم ابری به ما امکان دسترسی به مقدار زیادی از داده ها در زمینه عادات موجود در جلسات را می دهد. این داده ها، با کمک هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی به ما اجازه می دهند تا استفاده از پلتفرم را بهینه کرده و بازده جلسات را بالا ببریم – بسیاری از روشهای دیگری که قابلیت به روز رسانی دارند مانند تشخیص چهره) در حقیقت توسط هوش مصنوعی برنامه ریزی می شوند.( در سطح پایه، هوش مصنوعی می تواند به ما در تعیین بهینه سازی مدت جلسات، ایده آل کردن تعداد نفرات شرکت کننده یا تعیین بهترین زمان روز برای برگزاری جلسات کمک کند تا بتوانیم جلسات کارآمدتری داشته باشیم. تشخیص صدا می تواند به تحلیل محتوای جلسات، مقایسه با جلسات دیگر با همان نوع تشخیص و ارائه پیشنهاداتی در مورد برقراری ارتباط بین افراد با مهارت و دانش کافی کمک کند.
تعامل متقابل با کامپیوتر
اگرچه ابتکارات مربوط به تعامل متقابل با کامپیوتر همانطور که همواره دیده شده) به زیبایی بینایی ماشینی یا رزولوشن ۴K نیست اما به عنوان یکی از تقاضاهای مهم کاربران عصر ما در برای هروسیله ای، هرجایی و در هر زمانی که استفاده شده؛ مطرح می شود. اپلیکیشن ها و دستگاهها نیاز دارند تا به خوبی با یکدیگر تعامل داشته باشند. به همین علت، یکپارچه شدن ها و مشارکت های بیشتری در این صنعت دیده می شود به طوریکه تمام کسب و کارهای  کوچک و بزرگ سعی می کنند تا به راه حل همه چیز در یک چیز دست یابند که تقاضای کاربران مدرن امروزی را براورده می کند.
پیشرفت های تکنولوژی فراز و فرودهایی در صنایع مختلف دارد اما با ترکیب تکنولوژی هایی مانند AI، ۴K و یادگیری ماشینی، فضای همکاری در چند سال بعد بسیار بیشتر خواهد شد. جلسات هوشمند، تجربه همکاری را با مشارکت بیشتر کاربران و تامین تکنولوژی حرفه ای IT با پیشرفت در تحلیل داده ها و هوش تجاری فراهم آورده که نقش آنها را در شرکت ها استراتژیک تر خواهد کرد.

منبع: وبسایت شرکت مهندسی نوآوران تحقیق